Maqedonia po zgjohet! E kupton se pa shqiptare nuk bahet ky shtet. I lidhin flamujt

prot2

Kjo pamje nga protestat e fundit ne Shkup, deshmon per shpresen e daljes nga kriza ne Maqedoni.

Flamujt e lidhun te maqedoneve dhe shqiptareve, japin garanci se ka dalje prej ketij tuneli te Gruevskit, dhe se e ardhmja e ketij vendi mundet me u ndertue vetem ne harmoni me njani tjetrin.

Keto ishin protestat ma te medhaja deri sot ne Shkup. Por u bashkuen edhe protestat ne Strumice, Veles, e qyteteve tjera te Maqedonise.

CgVzf1IVAAAd-6g

CgVmkBuWsAIyWuv

CgVlPWNWQAASSFh