Marramendëse, qe sa njerëz kanë me pa ‘El Clasicon’

elclasicoooo

Pak orë na ndajnë nga ndeshja ma e madhe në futboll ajo mes Barcelonës dhe Real Madridit.

‘El Clasico’ asht nji ndeshje që shikohet nga të gjithë, edhe nga ata të cilët nuk janë ndjekës të futbollit.

Kjo ndeshje pritet të shikohet nga 600 milionë njerëz dhe kjo sfidë do të transmetohet drejtpërdrejt në 184 vende të botës.

Aktualisht Barcelona asht dhetë pikë para Realit në La Liga dhe nji fitore nga katalunasit do t’i shuente shpresat e Los Blancos për titull.

Shperndaje në: