Mbas 20 orë pritje, haxhijtë kosovarë nisen për Haxh

Mbas ma shumë se 20 orë pritje, kosovarët që kanë planifikue me shkue në Haxh, janë nisë nga Prishtina.

Lajmin për nisjen e tyne e ka konfirmue për klanksoova.tv, Koordinatori për fluturime në aeroportin “Adem Jashari, Driton Hyseni.

220 ‘haxhijtë’ tek në orën 16:39 janë nisë këtë të Diell nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës.

Fluturimi i tyne ishte planifikue me u ba të Shtunën në orën 21:00, por që kishte dështue fluturimi dhe ata kanë mbetë deri tash mbrenda aeroportit.