Mbas 6 vjete – hiqet edhe barrikada e fundit ne anen serbe qe ndane Mitrovicen

barrikada mitrovice
Pamje arkiv
Ne Mitrovicen e veriut, diku kah ora 19, asht largue dhe heq edhe barrikada e fundit e vendisun qysh ne vitin 2011, raporton Tanjug.

Me bagera dhe mehanizacion te rande asht largue barrikada qe ka qene afer Shkolles Teknike ne Mitrovice.
Me kete akt, pengesat qe e kane nda Mitrovicen ne pjesen Veriore, banue me serbe, dhe pjesen Jugore banue me shqiptare u eliminuen, tue i hape rruge bashkepunimit dhe perpjekjeve qe ky qytet nji dite me qene i tane.
Shperndaje në: