Mbas Kubes, Obama mberrin ne Argjentine

Familja e Pare mberrijne ne Argjentine per vizite dyditeshe, mbas vizites historike ne Kuba.

Kjo asht vizita e pare e Presidentit Obama ne kete vend qysh nga fillimi i mandatit te tij.
Obama pritet me u takue me homologun e tij argjentinas, Mauricio Macri per me diskutue per tregtine, energjine, teknologjine, edukimin dhe ambientin.

Ne nder te pritjes se Presidentit Obama, Macri ka ftue 400 mysafire te Merkuren mbrama.

Shperndaje në: