Mbas sulmit, shtyhet raportimi i Murat Mehes!

Televizioni Rrokum raporton prej vendit te ngjarjes se raportimi i Murat Mehes ne komisionin per Integrime Europiane  asht shty.

Kryesuesi i ketij komisioni Xhavit Haliti, ka kerkue qe ky komision te mos linçohet per interesa personale te partive politike.

Te njajten gja asht tue e kerkue edhe antari i komisionit prej LDK’s Arben Gashi.

Ne kete takim ishin prezent dy antare te komisionit prej Vetevendosjes Glauk Konjufca e Shqipe Pantina.

E ma heret aktiviste te Vetevendosjes e kane sulmue me ngjyre kerrin e kryesuesit te Komisionit Shtetnor për Shenimin e Vijes Kufitare ndermjet Kosoves dhe Malit të Zi, Murat Mehes.