Mbesa e Visar Ymerit, Adea Batusha njana prej të arrestuemve

Nga gjashtë atë arrestuemit e ditës së sotme nga policia, lidhun me dyshimet se janë të përfshimë në hedhjen e granatave në drejtim të institucioneve, së paku tash për tash lajmi.net ka mësue se njana asht femën.

Lajmi.net mëson se, përveç Frashër Krasniqit, zadhënësit të Lëvizjes Vetëvendosje, njana prej të arrestuemve asht edhe Adea Batusha.

Kjo përveç që asht aktiviste e VV’s, njikohësisht asht edhe mbesa e Visar Ymerit, kryetarit të Lëvzjes Vetëvendosje.

Inicialet e Adea Batushës, vajzës së motrës së Visar Ymerit figurojnë edhe në komunikatën e lëshueme të Policisë dhe Prokurorisë, ku janë edhe ato të pesë të arrestuemve të tjerë, raporton lajmi.net.