Mbetjet e gjetuna ne Mauritius dhe Afriken Jugore i perkasin aeroplanit MH370?

Dy pjese te mbetjeve te aeroplanit te gjetuna ne plazhet e Mauritius dhe Afriken Jugore, jane pothuejse te aeroplanit te fluturimit MH370 te Malaysia Airlines, thone zyrtaret malajziane dhe australiane.

 

debrisharta

Aeroplani qe ishte nise nga Kuala Lumpur per Beijing, kishte 239 pasagjere kur u zhduke.

Deri tash nga pese pjeset e gjetuna jane konfirmue si definitivisht ose mundesisht nga ky aeroplan.

 

debris2

Mirepo, cdo pjese asht jete me distance te madhe nga zona e kerkimit dhe po analizohen ne Australi nga Byroja e Sigurise se Transportit dhe eksperte tjere.

 

 

 

 

Shperndaje në: