Mbi 1 milion e 890 mijë votues në zgjedhjet lokale

Zgjedhjet
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikue Listën Përfundimtare të Votuesve për Zgjedhjet Lokale të 22 Tetorit.

Valmir Elezi, zadhanës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve tha për Express se lista përmban 1 milion e 890 mijë e 952 emna të votuesve.

Ndërkohë që partitë politike janë tue vazhdue me fushatën e tyne zgjedhore nëpër Komuna.

Fushata zyrtarisht ka fillue më 21 Shtator dhe zgjatë deri më 20 Tetor.

Kujtojmë se zgjedhjet lokale mbahen disa muej mbas atyne të jashtëzakonshme, të cilat erdhën si rezultat i rrximit të ‘Qeverisë Mustafa’ nga Parlamenti.

 

Shperndaje në: