Mbledhet PDK, diskuton emnat e ministrave

PDK

Anëtarët e Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës kanë fillue m’u mbledhë në selinë qendrore të kësaj partie.

Tema kryesore pritet me qenë caktimi i emnave të ministrave të rijë të kabinetit të ardhshëm qeveritar.

Deri tani në selinë e PDK’s kanë ardh Kryetari Kadri Veseli, Memli Krasniqi, Besim Beqaj, Adem Grabovci, Mërgim Lushtaku, Lirak Çelaj, Blerta Deliu, Safete Hadergjonaj dhe Ilmi Reçica.