Mbrenda 10 ditëve, Turqia dhe Izraeli kanë me ba nji marrëveshje

Turqia dhe Izraeli kanë me kompletue procesin e shkëmbimit të ambasadorëve mbrenda 10 ditëve.

Lajmi asht ba i ditun nga zadhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalin, shkruen Reuters.

Ky asht nji hap kyç në procesin e normalizimit të marrëdhanieve ndërmjet dy vendeve, të cilat u prishën para gjashtë vjetëve.

Shperndaje në: