Me 18 sulme, ushtria amerikane sulmon ISIS’n

Shtetet e Bashkueme të Amerikës dhe aleatët e kane krye 18 sulme kundër Shtetit Islamik (ISIS) në Irak dhe Siri, njofton Reuters.

Pesë prej tyne i kane sulmue njisitet dhe pozicionet ushtarake dhe automjete, ka thanë Task Forca e Përbashkët.

Ndërsa në Irak janë krye 13 sulme afër 6 qyteteve, tue shkatërrue kështu arka të furnizimit dhe nji raketë, raporton ushtria amerikane.