Mediat serbe edhe sot e bajnë hor kryeministren Brnabic, qe çka i zbuluen

E përditshmja beogradase, “Kurir”, ka publikue sot vazhdimin e dytë rreth lidhjes së kryeministres serbe, Anna Brnabic, me të dashtunën e saj, Milica Djuric.

Simbas këtij mediumi, Kryeministrja asht kapë në mashtrim dhe konflikt të madh të interesi tue mashtrue me disa transaksione paresh.

Njana prej kompanive të saj, “Energy Inovejšen”, asht transferue në emën të dashtunës së saj, Milicës, transmeton Indeksonline

Kështu, kryetarja e egzekutivit të Serbisë ka mshef pronësinë e vërtetë dhe kjo bjen ndesh me ligjet e vendit të tyne.

Shperndaje në: