Mediat serbe, qe çka thonë për betimin e Thaçit!

thacibetimi

Betimi i sotëm i Hashim Thaçit si president i Republikës ka qenë në fokus edhe nga mediat në Serbi.

Madje, disa prej tyne, përpos që kanë raportu për protokollin dhe orën e mbajtjes së seancën, ato kanë informue edhe për flet-arrestin që Thaçi ka nga Serbia.

“Gjarpni’ ende ka nji urdhën-arrest, vepër penale për terrorizëm.

Ai ishte kreu i nji grupi kriminal të njohun si “Grupi i Drenicës”, në aktivitetet e të cilave janë përfshi anëtarë të shumtë të familjes së tij, si dhe ish-luftarëve të UÇK’s”, shkruen portali beogradas “Alo.rs”