Merkel e Hollande, çfarë marrëveshje kanë ba për Brexit!

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Francois Hollande kanë thanë se janë në “marrëveshje të plotë” se si të merren me pasojat nga vendimi i Britanisë së Madhe për me lanë në Bashkimin Europian, raporton BBC.

Hollande ka paralajmërue se “të ndamë, shtojmë rrezikun e ndamjeve, mosmarrëveshjeve dhe grindjeve”.

Të dy kanë paralajmërue zhvillimin e bisedimeve në Berlin përmes një serë aktiviteteve diplomatike në prag të ashtuquejtunit “Brexit”.

Shperndaje në: