Meta kthehet urgjent nga SHBA n’Shqipni: Kjo asht arsyeja

ilirmeta

Kreu i Parlamentit Ilir Meta ka ndërpre vizitën e tij në SHBA, për me u kthye në Shqipni, ku palët ende janë larg konsensusit për miratimin e 7 ligjeve.

“Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta, ndërpret vizitën e tij në Shtetet e Bashkueme të Amerikës për me u kthye në Shqipni dhe për me sqarue konfuzionin e krijuem ditëve të fundit që kanë për qëllim prishjen e konsensusit historik parlamentar të 21 Korrikut për reformën në drejtësi”, thuhet ne njoftimin e Kuvendit.

Ndërkohë që, nga kryesia e Kuvendit, kreu i këtij komisioni, Fatmir Xhafaj shprehu keqardhje se PD i prishi vizitën Metës.

Mesa doket duhet sërish nji ndërhymje e faktorit LSI për me rikthye edhe nji herë konsensusin në tavolinë për nisjen nga puna të shqyrtimeve të 7 ligjeve .