Ministri Hoxhaj solidarizohet me popullin italian mbas tërmetit

enverhoxhaj

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, asht solidarizue me gjendjen e krijueme në Itali mbas tërmetit të fuqishëm, i cili kaloi pa viktima në njerëz.

“Italia mike sërish u godit nga një tërmet. Solidarizim me popullin dhe qeverinë italiane në këto momente të vështira”, ka shkrue Hoxhaj.

 

Shperndaje në: