Ministri i Financave e jep lajmin e madh për pagesat e veteranëve (video)

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe kategoritë e tjera të dala nga lufta kanë me i pasë të sigurta pensionet deri më 31 Dhetor të këtij viti.

Kjo asht arritë me rishikimin e buxhetit, ka ba të ditun Ministri i Financave, Bedri Hamza gjatë nji interviste për Telegrafin.

Ai ka thanë se me rishikim të buxhetit kanë arritë me i sigurue 27 milionë eurot e mungueme për pagesën e mbi 40 mijë veteranëve të UÇK’s.

Simbas tij, rritja e numrit të veteranëve ka me ju shkaktue edhe më shumë probleme për sigurimin e mjeteve.

 

Shperndaje në: