Ministrja italiane vjen në Kosovë

ministrja

Ministrja e Mbrojtjes e Italisë, Roberta Pinotti sot ka me vizitue Kosovën, ku pritet të takohet me liderat e shtetit.

Ajo do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa, por pritet me takue edhe përfaqësues të tjerë të institucioneve.

Italia ka ndihmu Kosovën në të gjitha periudhat e shtetndërtimit dhe në veçanti përmes pranisë së saj në forcat paqeruajtëse të NATO’s.

Shperndaje në: