Ministrja Mirela Karabina sot në Kosovë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ka me pritë në takim ministren e re të Arsimit dhe Sportit të Shqipnisë, Mirela Karabina, me të cilën kane me bisedue për bashkëpunimin në arsim të të dyja vendeve.

Takimi mbahet në kabinetin e ministrit në orën 11:00.