Mjet shpërthyes afër shtëpisë së Murat Mehës, e konfirmon Kryeministri Mustafa

Kryeminisitri Isa Mustafa ka konfirmue se ka informata te sakta nga Policia se asht gjete nji mjet shperthyes ne shtepine e kryetarit te Komisionit Shtetnor per demarkimin e kufinit me Malin e Zi, Murat Mehes, raporton Rrokum.TV.

Mustafa e ka denue kete akt dhe ka ftue organet perkatese qe me e zbardhe kete akt te rande.

Edhe Policia e Kosoves ka konfirmue kete ngjarje, ndersa kane shkue ne vendin e ngjarjes per me ba deaktivizimin e mjetit shperthyes.

Ne anen tjeter, Murat Meha nga Konferenca e Komisionit Shtetnor ka deklarue se “nuk asht ne rregull qe per nji cashtje me u rrezikue jeta e dikujt, sikurse rasti sot qe u tentue me u lendue familja ime”, raporton Rrokum.TV.

13931710_821200738011200_966503968_o

Shperndaje në: