Morina: PDK ka fillue me u ba gati për zgjedhje, e zyrtarët e LDK’s t’akomoduem në pushtet nuk po duen me besue, po e vazhdojnë andrrën

Morina: Për prishjen e koalicionit nuk vendos Bajram Gecaj, por Kadri Veseli

Gazetari Bajrush Morina ka komentue ftesen e Kryeministrit Mustafa per takim lidhun me Demarkacionin, tue e quejt te vonuem dhe provokim per Opoziten.

“Mustafa ka qene dasht me ba kete ftese para 1 viti qe me pase mundesi me u shtjellue argumentet, mbasi qe tash ma asht vone”, ka thane Morina ne Rrokum Roll.

Morina ka thane se zgjedhjet qe jane mbajte deri tash ne Kosove nuk kane prodhue stabilitet politik, sepse koalicionet jane te paqendrueshme dhe te imponueme.

“Zgjedhjet jane ne horizont, dhe PDK po pregaditet per zgjedhje, ndersa ne LDK thone se zgjedhjet nuk jane zgjidhje”, tue shtue se, “LDK nuk po kendellet assesi”.

Morina ka thane se ne LDK ka zana si ai i Bajram Gecajt se nuk ka zgjedhje, por asht Kadri Veseli ai qe vetet per prishjen e koaliconit qeverises dhe ajo ai.

Morina ka thane se nuk asht puna qe e ka perfshi gjumi LDK’n, por deshira per pushtet po i mban ata te papregaditun per zgjedhje.

Gazetari Morina ka thane se Pako e Ahtisarit e ka ba faktor minoritetin serb, tue permend Kishen Ortodokse dhe Listen Serbe.

Shperndaje në: