Mos e huqni këtë video të Obama’s, kur i thotë lamtumirë botës! (video)

Presidenti amerikan në largim Barack Obama, u kthy në Shtëpinë e Bardhë mëngjesin e hershëm të së Hanës, tue përfundue kështu turneun e tij të fundit në këtë post.

Në konferencën për shtyp në kryeqytetin e Perusë Lima, Obama u përshëndet me botën tue thanë se ‘nuk mund të ndihej ma mirë për progresin e arritun së bashku’.

Ai tha se ka ende shumë për me u ba për prosperitetin dhe sigurinë të cilën bota asht tue e kerkue.

“Vazhdoj me besue se Amerika ka me pasë nji rol kyç në krijimin dhe mbajtjen e nji lidershipi të fortë dhe të qendrueshëm në Azi”, tha Obama.

 

 

Shperndaje në: