Mustafa i përgjigjet Thaçit: Për çashtje serioze, presidentët nuk komunikojnë me Qeverinë në Facebook

Kryeministri në largim, Isa Mustafa, ka reague ndaj kërkesës së presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për m’i nda 100 mijë dollarë m’i ndihmue njerëzit e zhvendosun nga stuhia në Houston të Shteteve të Bashkueme të Amerikës.

Statusi i Mustafës:

Si Kryeministër e kam konsideruar të dhembshme dhe serioze fatin e viktimave dhe mbi një milion njerëzve të zhvendosur nga përmbytjet në Houston. Prandaj edhe ndihmën që mund ta japë Kosova. Për këto çështje presidentët nuk komunikojnë me qeverinë me facebook të dielen, por me akte zyrtare dhe duke respektuar legjimitetin e saj. IM

Lexo edhe:

Presidenti kërkon nga Qeveria m’i nda 100 mijë dollarë për familjet në Houston (foto)

Shperndaje në: