Mustafa: Nuk asht e vërtetë ajo çka thonë disa gjeografë se Kosova po humb territor

Komisioni Shtetnor po mban nji konference per shtyp, ku po merr pjese edhe kryeministri i Kosoves, Isa Mustafa.

Ai ka thane se insistimi i disa gjeografëve se Kosova po humb nji pjesë të tokës së saj, nuk asht i vërtetë aspak.

“Krejt këto po bahen për me mbështetë nji kauze te Aleancës së Ardhmërisë se Kosovës edhe të opozitës që me marrë vota”, ka thanë Mustafa, raporton Rrokum.TV.

Kryeministri Mustafa ka deklarue po ashtu se, askush s’mundet me u shpalle tradhtar se po i fale toke dikujt dhe kjo nuk ban me u perdore per perfitime politike.

Madje, Kryeministri ka thane se keto deklarata asht rrezik qe munden me nxitë dhune, dhe ne te njajten kohe i ka ba thirrje Policise dhe organeve te drejtesise qe me ndermarre masa ndaj atyne qe po kercnojne. /Rrokum.TV
13978270_821188488012425_711083783_o