Mustafa: Pata nji takim shumë të frytshëm bilateral me Joe Biden

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa asht takue sot me Zavendëspresidentin amerikan Joe Biden.

Mustafa në nji shkrim në faqen e tij në Facebook ka shkrue se të dy kanë zhvillue nji takim shumë të frytshëm bilateral, tue mos tregue për çfarë saktësisht biseduen.

 

 

Ky asht postimi i Mustafes n’Facebook:

 

Pata nderin e veçantë të pres sot Zëvendës Presidentin Amerikan, mikun e madh të Republikës së Kosovës, Joe Biden. Pasi i urova Zëvendës Presidentit Biden mirëseardhje në Kuvendin e Kosovës, zhvilluam një takim shumë të frytshëm bilateral.
Jam thellësisht i bindur se kjo vizitë do të ketë ndikim pozitiv në fuqizimin e mëtejshëm të miqësisë dhe të partneritetit strategjik ndërmjet Kosovës dhe SHBA-së.
Zoti i bekoftë Kosovën dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës!

 

2-mustafabiden

 

3-mustafa-biden

 

4-bidenmustafa

 

5-mutafabiden

 

6-mustafabien

 

7-mustafabiden

 

7-mustafabiden

 

8-biden-mustafa

 

9-biden-mustafa

 

10-bidenmustafa

 

11-bidenmustafa

 

Shperndaje në: