Mustafa: Vepra e familjes Jashari përshkruen viktimizmin dhe sakrificën e shqiptarëve

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, me kabinetin e Qeverisë kanë ba homazhe në Prekaz, ku tha se po kujtojnë veprën e familjes Jashari dhe trimave tjerë, të cilët kane me qenë pjesë e veçantë e historisë.

Mbas homazheve, Mustafa tha se po i bajnë nderime familjes Jashari dhe gjithë atyne që ranë për lirinë e Kosovës.

Po kujtohen veprimet ushtarake të serbëve që bënë ndaj popullit shqiptar dhe po kujtojnë edhe sakrificën dhe veprën e familjes Jashari dhe trimave të cilët do të jenë pjesë e veçantë e historisë, e cila do të përshkruaj viktimizimin dhe sakrificën e shqiptarëve”, tha Mustafa.

Ndryshe ngatjerët që sot vizituen edhe familjen e Jasharëve, /kryeministri Mustafa nuk shkoi në vizitë por ai vizitoi Muzeun.

m2 m3

Shperndaje në: