Nait Hasani: Nuk due që PDK me u ba parti komuniste

naithasani

Deputeti i PDK’së, Nait Hasani ka thanë se shumë anëtarë të PDK’së janë të pakënaqun me sistemin qendror dhe lokal. Ai ka thanë se ata s’po guxojnë me fol, për shkak se u rrezikohet jetesa.

Sidoqoftë, Hasani ka thanë se Ministrat në këtë parti janë ndërrue ma shumë në sistemet njipartiake napër botë.

“Partitë me njerëzitë e pazavendësusherm kanë humbun në çdo mënyrë – të pazavedësushëm kanë qenë vetëm komunistat dhe unë nuk due që PDK të bahët nji kësi partie.

“Ministrat janë ndërrue ma shumë në sistemin komunist se tek na”, ka shtue ai

Shperndaje në: