Në banesën e sulmuesit të Brukselit, u gjet flamuri i ISIS dhe nji kallashnikov

Në banesën e të dyshuemit për sulmin e mbramshëm në Bruksel, në banesën ku ai u fsheh menjiherë mbas sulmit, u gjetën fakte se ai ishte pjesëtarë i ISIS, shkruan DailyMail.

Policia belge e ka gjet nji flamur të zit ë ISIS, nji libër me përmbajtje selafiste dhe nji kallashnikov.

Sulmuesi quhej Belkaid Mohamed, 25 vjeçar, i cili ishte shtetas algjerian. Ai kishte hy në Belgjikë në mënyrë të paligjshme nga Alergjia.

I njajti ishte i dyshuem edhe për sulmet e Nandorit të vitit të kaluem në Paris, ku mbetën të vdekun 130 persona.

Mohamed u qëllue nga snajperistët.

brukseel brukseel2 brukseel3 brukseel4 brukseel5 brukseel6
brukseel7