Ne momentin qe asht ndalue Ramushi, Isa ka qene dasht me dale para mediave dhe me i pezullue bisedimet

“Ne momentin kur asht ndale Ramush Haradinaj ne France me fletarrest te Serbise, kryeministri Mustafa ka qene dasht menjihere me dale ne konference dhe me thane se prej sot i suspendojme te gjitha format e bisedimeve me Serbine”.

Keshtu ka deklarue zyrtari i AAK’s, Ardian Gjini ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin ne Televizionin Rrokum.

Ai ka shtue se, na s’mundemi me qene inferiore tane jeten dhe Serbia me na akuzue vazhdimisht./Rrokum.TV