Në Prishtinë përkujtohen viktimat e Munich’ut

Përmes nji komunikate për media, Ministria e Diasporës fton të gjithë bashkatdhetarët që janë në atdhe dhe të gjithë qytetarët e Kosovës të përkujtojnë bashkatdhetarët tanë të ranë në sulmin e Munich, Sabina Sula, Dijamant Zabergja dhe Armela Segashi, por edhe të gjitha viktimat e sulmit kriminal në Munich, përmes dhejzes së qirive.

Dhezja e qirive ka me u ba nga ora 20:30 në Sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë. 

Shperndaje në: