Në qendër të Prishtinës, simboli për Europën

Dita e Europës sot në qendër të Prishtinës ka me lanë për shumë gjatë nji simbol.

Monumenti gjigant në sheshin Zahir Pajaziti ka me u vendos sot në orën 11:00, dhe ka synim për me përcjellë mesazh për BE-në, tue simbolizue pritjen e gjatë për kosovarët si pjesë e Bashkimit Europian.

Në ngjarjen e sotme pritet të me fol ministri Bekim Çollaku, Vlora Çitaku, Ilir Deda, Mimoza Kusari, Arbana Xharra, Vjosa Osmani, etj. /KP/

Shperndaje në: