Nesër borë në Serbi, shihni temperaturat edhe në Kosovë

Moti në rajonin tonë pritet të ketë ndryshime ku që nga nesër parashihet me qenë ftoftë dhe të ketë reshje të shiut.

Në zonat malore me mbi 1700 metra në Serbi pritet të ketë reshje të borës, ban të ditun Instituti Hidrometeorologjik serb.

Në Kosovë nesër temperatura ma e ulët pritet me qenë në mes 7 dhe 12 gradë ndërsa ma e nalta 14 deri në 18 gradë.

Ndërsa të Shtunën ka me pasë ulje edhe ma të mëdha temperaturash ku minimalja ka me qenë 5 gradë ndërsa maksimalja 19 gradë.

Mot pak ma i ngrohët pritet me ardhë ditën e Martë ku ka me qenë kryesisht me diell por me temperatura t’ulëta.

 

Shperndaje në: