Nesër Kryeparlamentari me agjendë të ngjeshun, pret në takim Edi Ramën dhe Ernst Reichel

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli nesër ka me pasë nji agjendë të ngjeshun.

Nga ora 11:00, ai ka me marrë pjesë në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, ku nga ora 11:00 pritet me ba betimin Presidenti i ri, Hashim Thaci.

Pres orës 13:15, Veseli pret në takim Kryeministrin e Shqipnisë, Edi Rama, në kabinetin e tij.

Ndërsa nga ora 16:00, ai ka me u takue me të dërguemin e posaçëm të Ministrisë së Jashtme gjermane për Europën Juglindore, Ernst Reichel.

Shperndaje në: