Nesër n’ora 14:00 bahet varrimi i Deharit, kjo asht agjenda!

Trupi i pa jetë i aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, nesër n’orën 14:00 ka me u varros, shkruen  Express.

Lajmin e ka ba të ditun, Erzen Vraniqi, zadhanës në LVV.

Vraniqi ka publikue agjendën për ceremoninë e varrimit të Astrit Deharit.

 

Agjenda e ditës së nesërme për nder të Astrit Deharit:

 

11:30 mbledhemi para Bibliotekës Kombëtare dhe fillojmë Marshin për Astritin deri tek Sheshi Skënderbe!,

13:00 mbahet mbledhja komemorative në Teatrin Kombëtar,

14:00 bëhet varrimi i Astritit në varrezat e fshatit Zllatar afër Matiqanit.

 

Shperndaje në: