Nice: Para se të vritej, terroristi bërtiste “Allahu Akbar”

Ma s’paku 80 persona janë vra dhe ma shumë se 50 janë plagos nga nji sulm terrorist në Nice me rastin e festimeve të Ditës Bastille (Dita Kombëtare).

Terroristi 31-vjet sulmoi turmën me kamionin e tij.

Ai u qëllue për vdekje nga policia franceze, ndërsa ende po vazhdon identifikimi i shoferit të kamionit, i cili simbas dëshmitarëve bërtiste “Allahu Akbar” – Zoti asht ma i madhi– para se të vritej.

Po keshtu kishte raportue edhe gazeta britanike “Daily Mail”.
Nji sasi e madhe e armëve, granata dhe armë ‘të mëdha’ u gjetën më pas në mbrendësi të kamionit.

Shperndaje në: