Nis seanca për rastin ‘Drenica’, Lushtaku e Selimi para Supremes

Nis seanca gjyqësore ndaj ish-komandantëve të UÇK’së, Sylejman Selimi e Sami Lushtaku të akuzuem për krime lufte ndaj popullsisë civile.

Të dy ish-komandantët e UÇK’s kanë dalë sot para Gjykatës Supreme, e cila pritet me i dhanë fund rastit të njoftun si “Drenica”.

Mediat janë lejue vetëm me marrë pamje, por jo me transmetue drejtpërdrejtë këtë seancë.

Selimi dhe Lushtaku janë denue ma parë nga drejtësia për krime luftë, por që avokatet dhe t’akuzuemit kanë pretendue se në asnji rast nuk asht deshmue asnji provë ndaj tyne.

 

seancaaaaaaa

 

Shperndaje në: