Biden: Dhuna e papranueshme, demarkacioni OK

 

Zavendespresidenti amerikan Joe Biden, ne konferecen per media me presidentin e vendit Hashim Thaçi, tha nder te tjera se nuk ka ardhe ne Kosove vetem per ceremonine e rruges qe u emnue ne emnin e djalit te tij por edhe me dhane mesashe te fuqishme per kete vend.

Biden sa i perket demarkacionit me Malin e Zi, Biden ka thane se kjo marreveshje asht e drejte dhe dhuna asht e papranueshme ne nji vend demokratik, tue shtue se ju duhet me marre vendime te zorshme por pikerisht ato sjellin fryte.

“E vetmja menyre qe Kosova me ec perpara ashte me marre vendime te drejta”, tha Biden.

Zv.presidenti amerikan ka inkurajue palet qe me ec perpara ne dialogun e Brukselit tue permend edhe zotimet qe jane dhane ne Bruksel perfshi ketu edhe ASK’n.

Biden e Thaçi ne konference per media

Ka fillue konferenca per media mes presidentit Hashim Thaçi dhe Zavendespresidentit amerikan Joe Biden.

 

Nis takimi Biden – Thaçi, n’orën 11:00 dalin n’konferencë për media

Sapo ka fillue takimi mes Zv.Presidentit amerikan Joe Biden me Presidentin Thaçi.
Mbas pak pritet që të dytë me dalë në konferencë për media, të paralajmërueme n’orën 11:00.

 

konferencaaaa

Shperndaje në: