Nis takimi i dytë për reformën, e bojkoton opozita!

Ka fillue takimi i dytë në mes presidentit Hashim Thaçi dhe partive politike për reformën zgjedhore.
Në takim nuk asht tue marrë pjesë opozita, për shkak se konsideron se zgjedhjet janë e vetmja zgjidhje.

Ndërsa partitë në pushte dhe Lista Serbe i janë përgjigj ftesës së Thaçit.

Partitë në Pushtet janë tue u përfaqësue nga nënkryetarët, e jo nga liderat.

Nga LDK asht nënkryetari Lutfi Haziri që asht tue marr pjesë, ndërsa nga PDK, Enver Hoxhaj.

Shperndaje në: