Nis takimi i Presidentit Thaçi me senatorin amerikan Ronald Johnson

Takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, dhe senatorit amerikan, Ronald Harold Johson, ka nisë para pak minutash.

Ky takim asht tue u mbajtë me dyer të mbylluna, në kabinetin e presidentit Thaçi.

Ndërkohë, të pranishëm në takim, pos Thaçit e Johnson, janë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, si dhe Bekim Çollaku nga kabineti i presidentit Hashim Thaçi.