Nis takimi zyrtar Thaçi-Vucic

Mediat serbe kanë raportue se takimi në mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij serb, Aleksandar Vucic, me ndërmjetësim të Përfaqësueses së Naltë të BE’s, Federica Mogherini, tashma ka fillue.

Duhet përkujtue që dy presidentët janë takue edhe mëngjesin e sotëm në nji takim joformal në ndërtesën e Shërbimit të Jashtëm në Bruksel.