Nisma formon Grupin e vet Parlamentar, ky asht shef i grupit!

Nisma për Kosovën ka me formue Grupin e vet Parlamentar.
Partia e Fatmir Limajt që në zgjedhjet e 11 Qershorit ka garue në koalicion me PDK’n dhe AAK’n, ka me formue Grupin e saj Parlamentar.

Burime të lajmi.net mbrenda Nismës bajnë të ditun se deputeti Bilall Sherifi ka me qenë shef i grupit.

Përndryshe Nisma në këtë legjislaturë ka gjashtë deputetë, që i mjaftojnë për me formue grup të veçantë parlamentar.

 

Shperndaje në: