NISMA për Kosovën tashma parti politike (Dokument)

nismaaaaaa

NISMA për Kosovën, ma s’asht Iniciativë Qytetare.

Nga sot partia që udhëhiqet nga Fatmir Limaj, u shndërrue në subjekt politik, me kërkesën që e kanë ba në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, e që dokumentin e posedon edhe Indeksonline.

Vendimi ka hy në fuqi me 25 Maj të këtij viti, dhe asht nënshkrue nga shefja e KQZ-së.

NISMA tash ka koalicion parazgjedhor me AAK’n, që në zgjedhjet e ardhshme nacionale kane me garue me nji listë.

 

nisma

Shperndaje në: