Nji tërmet i fuqishëm ka goditë sot Italinë

Sot rreth orës 7:40 Italia qendrore u trondit nga lëkundjet e treta seizmike mbrenda nji kohe të shkurtë.

Simbas të dhanave të para, lëkundjet kishin nji magnitudë prej 7.1 me thellësi 10 km.

Epiqendra e tërmetit ishte Marche dhe Umbria, në të njatën zonë që u trondit më 24 Gusht dhe në lëkundjet e dyta këtë javë. Deri tash nuk raportohet ende gjendja e banorëve./BBC

Shperndaje në: