Nji tjetër sulm në Gjermani

Para pak minutash ka ndodhë nji sulm në Gjermani. Policia ka arritë me arrestue sulmuesin, i cili me hanxhar vrau nji grue dhe lëndoi dy burra.
Ende nuk dihet motivi i këtij sulmi. Këto fotografi janë ba nga dëshmitarët, raportojnë mediat gjermane.

Ngjarja ka ndodhë në Reutlingen dhe policia ka arritë me arrestue të dyshuemin, shkruen Huffingtonpost.

gjermani-1-768x399_1469377147-8837292 gjermani-2_1469377083-7818868 gjermani-3_1469377082-3749230