Norvegji, helikopteri me 14 njerëz rrxohet në Bergen

 

Helikopteri me 14 udhetare rrxohet ne bregun perendimor te Norvegjise, raporton kanali televiziv norvegjez TV2.

Disa njerez jane pa ne oqean, perderisa helikopteri kishte ra ne nji ishull te vogel dhe ishte shkaterrue krejtesisht, thone ekipet e shpetimit.

 

helikopteri2

Kjo zone ne qytetin e dyte ma te madh norvegjez Bergen, asht i ngjeshun me trafik helikopteresh, puna e lidhjeve mes ishujve me qytetin.

Shperndaje në: