Nuland nis takimet me Ahmetin, para Zaevit, Gruevskit dhe Thaçit

Diplomatja amerikane, Victoria Nuland e cila gjendet në Shkup, vizitën e saj të parë sot ka me nisë me liderin e BDI’s, Ali Ahmeti.

Takimet me përfaqësuesit partiak realizohen sot në mëngjes, ndërsa në mesditë asht paralajmërue që Victoria Nuland me dhanë deklaratë për media.
Funksionarja e naltë e DASH ka me u takue edhe me prokuroren speciale, Katica Janeva, përderisa nuk do të takohet me kryeministrin Emil Dimitriev dhe me presidentin George Ivanov.

 

nulandahmetiii