Obama: Nuk duhet nençmu rreziku i sulmit me armë nukleare nga ISIS

Barack Obama

Presidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Barcak Obama, tha se kërcënimi nga terroristët që të bëhen aktiv përmes sulmeve nukleare asht real dhe mundet “me ndryshue botën tonë”.

“Bota ka marrë hapat e nevojshëm për me parandalue terrorizmin nuklear”, ka thanë Obama në Samitin e Sigurisë Nukleare që u mbajt n’Washington.
Obama tha se kërcënimi ma i madh i ashtuquejtunit Shteti Islamik, ISIS, përmes armëve kimike asht i madhi.

Shperndaje në: