Obama përgëzon Dylan për Nobelin e Letërsisë

Presidenti amerikan Barack Obama ka pershendete kangetarin dhe kompozitorin, Bob Dylan, qe fitoi çmimin Nobel te Letersise, tue u shpreh se asht nji nga poetet e tij te preferuem.

“Urime per nji nga poetet e mi te preferuem, Bob Dylan, per kete Nobel krejtesisht te merituem”, ka shkrue ne profilin e tij ne Twitter, presidenti amerikan.

Mesazhi i tij shoqnohet nga nji lidhje me disa kange te artistit amerikan.

Shperndaje në: