Obama tash e ka nji thirrje të madhe për amerikanët!

Presidenti i Shteteve të Bashkueme, Barack Obama, tha se “përparimi asht në kutitë e votimit”.

Ai u bani thirrje mbi 11 milionë ndjekësve të tij në Twitter me votue.

Obama tha se ata duhet me u sigurue se edhe miqtë dhe familjarët e tyne votojnë.
Ai ka ba fushatë intensive për me ndihmue zgjedhjen e kandidates demokrate, Hillary Clinton.

Obama ka shërbye dy mandate në postin e presidentit.

 

Shperndaje në: